
Komiksowy „The Flash” ponownie w postaci serialu – dobro o prędkości błyskawicy!
„The Flash” (2014) to amerykańska produkcja z gatunku science fiction. Jej twórcami są Greg Berlanti, Andrew Kreisberg oraz Geoff Johns. Choć serial jest spin-offem serialu „Arrow” przypadł nam do gustu jeszcze bardziej niż historia Zielonej Strzały. O tym dlaczego już za chwilę.
[heart_this]
Serial emitowany jest od 7 października 2014 roku przez amerykańską stację The CW, w Polsce obejrzeć możecie go na kanale Puls (od 2 listopada 2015 roku).
Trochę historii…
Pierwowzorem serialu był Flash z lat 1990-1991 z Johnem Wesleyem Shippem w roli głównego bohatera, który pojawia się w nowej wersji między innymi jako speedster z równoległego świata.
Postać Bartholomewa Henrego „Barrego” Allena to jedna z wielu postaci komiksowych w publikacjach DC. Pojawienie się nowego wcielenia Flasha w osobie Barrego Allena uznawane jest za początek Srebrnej Ery Komiksu, która przypada mniej więcej na lata 50. – 60. XX wieku.
Postać tytułowego Flasha pojawia się również w innych historiach o Zielonej Strzale, Batmanie, Supermanie, Supergirl, czy Legends of Tommorow.
Fabuła
W rolę głownego bohatera, niepozornego laboranta z miejscowego posterunku policji – Barrego Allena wcielił się Grunt Gustin, znany między innymi z musicalu „Glee”. Barry ukształtowany przez tragedię w dzieciństwie wychowywał się w domu policjanta samotnie wychowującego córkę – Joe Westa. Niepozorny, zakochany do szaleństwa, ale również w tajemnicy w swojej przybranej siostrze Barry, w trakcie wybuchu zyskuje super moc – uzyskując Speed Force staje się najszybszym człowiekiem na świecie łamiąc tym wszelkie znane nam prawa fizyki. Od tego momentu strzeże on porządku w mieście Central City jako superbohater Flash.
Choć Central City atakowane jest przez szereg metaludzi oraz istot z równoległych światów, Flash wraz ze swoimi przyjaciółmi ze S.T.A.R. Labs broni miasta nie tylko za pomocą super mocy. Jest to praca zespołowa super człowieka i super naukowców. Ich wspólna wiedza i umiejętności pomagają w osiągnięciu wspólnego celu.
Barry może też kontrolować własne cząsteczki, wprowadzając je wibracje, dzięki czemu może przechodzić przez obiekty stałe, może podróżować w czasie oraz do innych wymiarów, tworzyć aurę, pozwalającą uniknąć obrażeń podczas poruszania się z ogromna szybkością.
W trakcie walki z przeciwnościami Barry Allen odpowiedzieć będzie musiał sobie na szereg pytań: o jakie wartości warto walczyć oraz czy warto zmieniać przeszłość czy lepiej kształtować przyszłość?
Główne przesłania wynikające z serialu
- wierność własnym przekonaniom,
- przywiązanie do rodziny i przyjaciół,
- praca zespołowa to coś co przynosi najlepsze efekty,
- poświęcenie dla bliskich,
- zabijanie jest złem,
- mrok jest złem nie należy przekraczać pewnych granic,
- nauka jest super daje nam – zwykłym ludziom nadludzkie możliwości,
- tylko szczera rozmowa jest w stanie naprawić pewne nieporozumienia.
W rolach głównych występują
- Grant Gustin jako Barry Allen / Flash
- Candice Patton jako Iris West
- Rick Cosnett jako Eddie Thawne
- Danielle Panabaker jako Caitlin Snow
- Carlos Valdés jako Cisco Ramon
- Tom Cavanagh jako dr Harrison Wells
- Jesse L. Martin jako detektyw Joe West
Cytaty z serialu
- /By zrozumieć to, co wam powiem, /musicie najpierw coś zrobić.
/Musicie uwierzyć w to, /co niemożliwe. Dacie radę?
Dobrze. Widzicie tę czerwoną smugę? To ja! - Lepiej mieć dobre serce niż szybkie nogi.
- Ale po tamtej nocy, /uciekałem przed czymś /o wiele straszniejszym. /Czymś, czego /nie potrafiłem wyjaśnić.
- 9 miesięcy temu zgodnie z planem uruchomiliśmy akcelerator.
Na 45 minut spełniłem swoje największe marzenie,
i wtedy wystąpiła anomalia.
Elektrony stały się niewymierne, pierścień pod nami pękł,
a energia z wybuchu wyleciała w górę,
gdzie stworzyła chmurę burzową…
Z której powstała błyskawica,
która we mnie trafiła. - Myślałeś, że otoczenie znacznie zwalnia. Tak nie było.
To ty ruszałeś się tak szybko, że sądziłeś, że reszta stoi.

