EDUKACJA,  W SIECI

Brak edytora wizualnego na WordPressie – co zrobić żeby się pojawił?

Jeśli ktoś zaczyna swoją „przygodę” z WordPressem i chce pełną parą zacząć pisać swojego bloga, na początku z pewnością zniechęci się jeśli na etapie dodawania posta zobaczy … brak edytora wizualnego. Można się przestraszyć, szczególnie wtedy kiedy nie zna się ani jednego kodu potrzebnego do formatowania tekstu.

[heart_this]

Sytuację w dziecinny sposób można uratować włączając edytor wizualny. Nie ukrywajmy przecież, że HTML warto znać, ale edytor wizualny przyśpiesza naszą pracę.

Jednym z powodów, dla którym możecie edytora wizualnego nie mieć (tak było w moim przypadku) to brak wpisanego pseudonimu w zakładce Użytkownicy > Twój profil. Po wpisaniu tego pseudonimu edytor automatycznie się pojawia. Możecie jednak włączyć go też ręcznie i wydaje mi się, że słowa są tu zbędne. Najlepiej pokazać to na załączonym poniżej obrazku.

edytor wizualny wordpress

Dodatkowa wtyczka z edytorem tekstowym

W przypadku pełnej wersji WordPressa warto zainstalować sobie w pełni odpowiadający nam edytor tekstowy w postaci wtyczki. Ta, z której korzystam ja to TinyMCE Advanced. Wtyczka posiada wiele przydatnych opcji, dzięki którym w tym momencie mój edytor tekstowy jest naprawdę rozbudowany. W przypadku blog.pl nie macie możliwości zainstalowania innych wtyczek, jednak ten edytor, który włączy się wyżej opisanym sposobem jest w pełni wystarczający.

podpis pod notką

    6 komentarzy

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *