KOMUNIKACJA,  W SIECI

Nie gardź hashtagiem! #Hashtag10 czyli 10 urodziny hashtaga

10 lat temu w swoich początkach służył porządkowaniu treści na Twitterze. Dziś jest powszechnie stosowany przez internautów na całym świecie i innych portalach społecznościowych około 125 milionów razy na dzień! 

Wielu ludzi korzysta z hashtagów, aby odkryć najświeższe wiadomości i trendy z konkretnej dziedziny, znajdować ludzi o podobnych poglądach, rozmawiać z nimi, a także by promować własną markę.

Jak sam Twitter ćwierka o urodzinach hashtaga?

screen z twitter.com

Do czego przydały się urodziny hashtagów?

Do promocji wielu profili! Jak wiemy publikowanie uniwersalnych ale też ciekawych, poszerzających wiedzę odbiorcy treści to klucz do sukcesu profilu na portalu społecznościowym. Grono zaangażowanych fanów śledzi nie tylko markę, którą lubi i szanuje, ale też z przyjemnością ogląda lub czyta publikowane przez nią posty. Urodziny hashtaga obchodzone nie tylko na Twitterze niewątpliwie są do tego świetną okazją. Pomaga w tym uniwersalny zaproponowany na głównym koncie Twittera hastag: #Hashtag10. Menadżerowie wielu firm (którzy nie przespali tych urodzin) postawili więc w tym dniu na publikacje ciekawostek związanych z tym symbolem.

Beki Winchel przy okazji 10 urodzin Hashtagów podpowiedziała nam, w jaki sposób zwiększyć efektywność swojej działalności w social mediach:

  1. Promocja jest czymś wartościowym jeśli nie zapominasz o budowaniu swojej rzeczywistej wartości i komunikacji z odbiorcami.
  2. Publikuj pytania do odbiorców, zachęcaj ich do dyskusji.
  3. Dołącz do dyskusji z odbiorcami.

Co wcześniej oznaczał symbol #?

Tak zwany „płotek” służył w niektórych językach do zastąpienia wyrazu „numer”. Ponadto, w niektórych językach programowania lub plikach konfiguracyjnych rozpoczyna on wprowadzanie komentarza, a zatem ciągu znaków, który nie przynależy do wykonywalnych instrukcji, lecz ma na celu objaśnienie np. działania konkretnej porcji kodu. W serwerach IRC natomiast poprzedzał on nazwę każdego kanału dostępnego w sieci, np.: „#komputery” – czytamy w serwisie antyweb.pl.

Najpopularniejsze hashtagi na instagramie w Polsce
Jak dotrzeć do większej ilości odbiorców?

#polishgirl #polishboy
#polishwoman #polishman
#poland #igerspoland
#instagood #instamood
#love #kocham
#warsaw #warszawa #igerswarszawa
#lodz #igerslodz
#summer #wakacje
#siemka
#selfie #samojebka #nofilter
#beka
#love #cute
#kiss
#cool
#funny
#sky #skyporn
#food #foodporn
#tbt
#follow #followme #instafollow #l4l #follow4follow #ff

… i wiele wiele innych. Jak widzicie stosowane są nie tylko hashtagi w naszym ojczystym języku. Cel jest chyba jasny. Osobie publikującej zdjęcie zależy, by post dotarł do jak największego grona odbiorców. Zaleca się stosowanie nie więcej niż 14 – 15 hashtagów na post. Pełną listę tych najpopularniejszych znajdziecie na stronie websta.me/hot. Poniżej przedstawiam Wam screen części z nich pochodzący właśnie z tej strony. Jeśli prowadzisz promocję swojej działalności lub bloga w sieci warto opracować własne hashtagi, dzięki którym fani łatwo odnajdą powiązane z Tobą posty. Będą mogli używać tych hashtagów w przypadku zorganizowanego przez Ciebie konkursu, który jest świetnym sposobem na poszerzenie grupy odbiorców. Wspominam tu konkretnie o Instagramie (a nie o rodzicu hashtaga – Twitterze) ponieważ uważam, że jest to jedno z najlepszych medium do promocji. Instagram nieskażony jeszcze falą hejterów tak jak facebook, gromadzi ludzi o podobnej wrażliwości i zainteresowaniach.

 

Źródła:

10 years of hashtags: 3 lessons for PR and marketing pros – Beki Winchel

autorka

 

 

73 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *