LIFESTYLE,  RELIGIA

10 przykazań szczęśliwego człowieka #naniedzielę

Często w życiu jest tak, że swoje zachowanie i dobre samopoczucie uzależniamy od innych. Bardzo często chcąc dopiec, lub wręcz przeciwnie dogodzić innym żyjemy nieszczęśliwi sami z sobą. Rodzice często powtarzali nam w dzieciństwie: nie możesz myśleć tylko o sobie. Tymczasem nasze szczęście zaczyna się od zdrowego egoizmu. Cała reszta przychodzi później.

Pomimo bycia kobietą i faktu, że marudzenie opanowałam na poziomie eksperta poniżej prezentuję Wam kilka swoich wniosków ułożonych w dziesięciopunktowy

Dekalog Szczęśliwego Człowieka

I

Twoje szczęście zależy tylko od Ciebie. Nie od drugiego człowieka, ani przez drugiego człowieka. Dopiero sam będąc szczęśliwym ze sobą nauczysz się czuć tak z innymi ludźmi.

II

Każdy odpowiada za siebie. Bądź dobrym człowiekiem dla samego siebie. Nie uzależniaj swojego dobrego postępowania od czyjegoś dobrego, lub złego. To da Ci wewnętrzny spokój i równowagę. Stosowanie zasady oko za oko, ząb za ząb daje ulgę na chwilę. Bycie dobrym szczęście na lata.

III

Uporaj się z przeszłością by nie zatruła Ci teraźniejszości.

IV

Czas leczy rany i daje nam w prezencie nowe wnioski. Nie musisz wszystkiego wiedzieć tu i teraz. Daj sobie trochę czasu na dojście do pewnych wniosków. Daj sytuacji trochę czasu na to, by okazało się jaki wpływ będzie miała na twoje życie.

V

Nie musisz mieć zdania na każdy temat i w poszczególnych dyskusjach zabierać stanowiska. Możesz dać sobie czas do namysłu. Życie nie jest czarno – białe więc i nasze opinie nie muszą takie być. Przestań tyle myśleć.

VI

Nie porównuj swojego życia do życia innych. Każdy jest na innym etapie i w innym momencie swojej drogi. Nie masz pojęcia przez co przeszli inni. Każdy ma swoją jednostkową historię. Nie obserwuj życia innych.

VII

Naucz się cieszyć szczęściem innych i akceptować własne niepowodzenia.
To nie wyścig. Każdy z nas ma wzloty i upadki.

VIII

Skup się na pozytywnych emocjach. Odetnij się od tego co budzi w Tobie negatywne odczucia. Sam produkuj jedynie pozytywne wspomnienia u innych. Mów tak by nie produkować złości i łez ale wytwarzać uśmiechy na twarzach innych. W innym przypadku ugryź się w język lub zacznij pisać tradycyjny pamiętnik. Nigdy się jeszcze nie zdarzyło by zło i i negatywne emocje zmieniły świat, lub czyjeś poglądy na lepsze.

IX

Wybacz sobie błędy ponieważ tylko stojąc w miejscu i nic nie robiąc jesteśmy w stanie ich nie popełniać. Każdy błąd jest ważny jeśli prowadzi do pozytywnej zmiany Ciebie. Nabierz do siebie dystansu i śmiej się z własnych niedoskonałości.

X

Pamiętaj! To co myślą o Tobie inni to ich sprawa a nie fakt o tym, jaki naprawdę jesteś.

autorka

2 471 komentarzy