EDUKACJA

Zasady pisowni „ó” {materiały do druku}

Pisownia z „ó” jest dla mnie najprostszym zagadnieniem z ortografii. Zupełnie inaczej postrzegałam te zasady w wieku siedmiu lat zupełnie nie rozumiejąc po co ktoś takie utrudnienie wprowadził. Myślenie dziecka  podpowiadało mi, że świat byłby piękniejszy, gdyby góra pisać przez „u” otwarte i w ogóle nie musieć zastanawiać się nad tak utrudniającymi życie sprawami. Może byłoby inaczej, gdyby 23 lata temu dzieciaki korzystały z tak pięknych kolorowych podręczników jak uczniowie  w dzisiejszej szkole.

Postanowiłam dołożyć coś od siebie i opracować dla Was zasady pisowni z „ó”. Możecie je wydrukować na formacie A3 i powiesić w Waszej klasie w formie rozbudowaniej, lub w formie uproszczonej mapy myśli na czarnym, tablicowym tle. Dodatkowo stworzyłam dla dzieciaków mały słowniczek, w którym będą mogły notować swoje wyrazy z „ó”. Mam nadzieję, że dziewczyńska i kwiatowa forma Wam nie przeszkadza. Myślę, że materiały będą przydatne zarówno do edukacji polonistycznej w zintegrowanym nauczaniu w klasach I-III jak i przy powtórzeniu ortografii na języku polskim w starszych klasach.

Materiały możecie bezpłatnie pobierać, ale nie możecie ich udostępniać jako swoje, drukować w celu sprzedaży. Nie możecie też czerpać zysków ze sprzedaży samych projektów (zresztą kto by Wam to kupił). Do stworzenia grafik wykorzystałam swoje własne elementy graficzne i te w domenie publicznej, które znajdziecie na stronie freepik.com.

112 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *