EDUKACJA

Zasady pisowni „u” { materiały do pobrania }

Zasady pisowni „u” to jedno z prostszych zagadnień  z ortografii. Dla dzieci wszystko jednak jest nowe, a nadmiar informacji przytłacza. Jeśli chcesz urozmaicić swoją lekcję, lub ozdobić klasę, lub pokój swojego dziecka ciekawą infografiką ten post jest dla Ciebie.

 Możecie je wydrukować na formacie A3 i powiesić w Waszej klasie w formie rozbudowaniej, lub w formie uproszczonej mapy myśli na czarnym, tablicowym tle. Dodatkowo stworzyłam dla dzieciaków mały słowniczek, w którym będą mogły notować swoje wyrazy z „ó”. Mam nadzieję, że dziewczyńska i kwiatowa forma Wam nie przeszkadza. Myślę, że materiały będą przydatne zarówno do edukacji polonistycznej w zintegrowanym nauczaniu w klasach I-III jak i przy powtórzeniu ortografii na języku polskim w starszych klasach.

Materiały możecie bezpłatnie pobierać, ale nie możecie ich udostępniać jako swoje, drukować w celu sprzedaży. Nie możecie też czerpać zysków ze sprzedaży samych projektów (zresztą kto by Wam to kupił). Do stworzenia grafik wykorzystałam swoje własne elementy graficzne i te w domenie publicznej, które znajdziecie na stronie freepik.com.

 

69 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *