GRAFIKA

Wektorowy rysunek w Photoshopie – co możesz z nim zrobić?

Wszystko. Możesz go zassać do dowolnych wymiarów, zmieniać jego kształt, pokolorować go, zmienić odcień poszczególnych kolorów jeśli już jest pokolorowany, stworzyć kolaż z inną grafiką, lub zdjęciem. Dzisiaj opiszę Ci wszystko co przychodzi mi do głowy z najprostszym doodlem.

Otwieranie w PS

Otwierasz w dowolnej interesującej Cię wielkości i rozdzielczości ustawiając w odpowiednich polach wybrane przez siebie wartości.

Wklejanie na inny obraz lub zdjęcie

Wystarczy, że przy użyciu narzędzia Przesunięcie, przemieścisz rysunek między okienkami. Wtedy, w nowym oknie, wpada on automatyczni do nowej warstwy.

Zmienianie wielkości

Możesz zmienić jego wielkość na kilka sposobów. Przy okazji korzystania z narzędzia Przesunięcie odhacz opcję Kontrolki przekształceń na samej górze. Dzięki tej opcji

będziesz mógł powiększyć lub zmniejszyć swój rysunek. Aby go nie rozjechać w szerz, lub nie rozciągnąć na długość korzystaj z szerokości i wysokości podanej w procentach na samej górze (muszą być takie same – wtedy przekształcenie będzie proporcjonalne), lub przekształcaj rysunek trzymając klawisz Shift. Wtedy samo przekształcenie będzie się odbywać proporcjonalnie do pierwotnych wymiarów.

Zmiana koloru

Na czarnym tablicowym tle moje doodle są słabo widoczne. Chcę żeby przypominały rysunki wykonane kredą tablicową. Mogę to zrobić np. tak: zaznaczam warstwę, w której znajduje się mój rysunek. Wybieram opcję:

OBRAZ > Dopasowania > Zastąp kolor

i w tym wypadku wystarczy wybrać próbnikiem kolor czarny (zostanie on wybrany tylko z tej warstwy) i podkręcić jasność tak żeby moje doodle stały się białe.

Kolorowanie doodli w Photoshopie bez wyjeżdżania za linię

czytaj więcej na ten temat w kolejnym poście 🙂

Poprawianie kształtu i zniekształcanie

czytaj więcej na ten temat w kolejnym poście 🙂

 

175 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *