LIFESTYLE

Wiem, że nic nie wiem … o radzeniu sobie z ekstrawertycznym otoczeniem – odpowiedź do p. Łukasza

Panie Łukaszu, chciałabym powiedzieć, że „tymczasem” napisałam oddzielnie, i że miało to głębszy sens egzystencjalny w kontekście całego opisu własnej osoby. Jednak nie. Nie miało. Było efektem pobieżnego pisania o sobie w trakcie kolacji. Ostatnio nawet maturzystka wytknęła mi w jednym akapicie dwa błędy. Nie wiem, czy to więcej o mnie nie mówi niż cały ten opis. Zostawmy to lepiej.

Pisał Pan, że zazdrości ludziom lekkiego pióra, jasnego i logicznego formułowania wypowiedzi. A zaraz po tym talentu muzycznego i artystycznego w ogóle. Ja zazdroszczę ludziom, którzy swój talent opanowali do perfekcji. Można go mieć i nic specjalnego z nim nie robić. Trochę pisać, trochę rysować, choroba wie co jeszcze. To wszystko ma nadal sens jeśli daje nam psychiczne ukojenie i oderwanie od codzienności, ale mimo wszystko zazdroszczę ludziom, którzy wymiatają w tym co robią.

W kwestii introwertyzmu i radzenia sobie z ekstrawertycznym otoczeniem muszę powiedzieć, że są lepsze i gorsze dni. Dużo daje dystans do siebie, wewnętrzne poczucie humoru i rower. Czasem w głowie jest kabaret i introwertyk śmieje się sam do siebie, a wszyscy pasażerowie lokalnego transportu publicznego zachodzą w głowę czy jest normalny, czy przypadkiem nie powinni wysiąść. Z introwertykami tak jest. W głowie potrafi być pełne zaangażowanie, ale wcale tego może nie być widać na zewnątrz. Nie umiemy się sprzedać i choćbyśmy ekstrawertykom sporządzili 10 tysięcy instrukcji obsługi introwertyków to i tak koniec końców tracimy na tym my sami. Nie wiem jakie jest wyjście. Na razie nic nie wiem. Będę na bieżąco pisać. Ten blog i tak niebezpiecznie zmienił kierunek i równie niebezpieczne opinie przyklejają się tym samym do mojego (całe szczęście zmyślonego) nazwiska.

Pozdrawiam ciepło!
Odpowiadam na forum ponieważ nie podał Pan do siebie kontaktu.

Dominika

74 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *