Źródła

logo małe

Informacje o źródłach:

I. Zdjęcia na stronie

używane na stronie zdjęcia pochodzą z trzech źródeł:

  • są to zdjęcia wykonane przeze mnie,
  • są to zdjęcia w domenie publicznej ze stron pexels.com lub pixabay,com ze względu na rodzaj domeny publicznej nie podaję tego źródła pod każdym postem.

II. Grafiki, gify, rysunki, infografiki

  • grafiki na stronie przewijające się w tle, lub ozdobniki wokół przycisków to przystosowane przeze mnie grafiki w domenie publicznej pochodzące ze strony freepik.com od tego użytkownika,
  • gify zamieszczone w postach pochodzą ze strony giphy,
  • grafiki w postach publikowane w formie darmowych plakatów do pobrania są mojego autorstwa, posiadam do nich prawa i nie zezwalam na ich powielanie i sprzedaż oprócz pobrania w celu użytku własnego,
  • grafiki w materiałach do nauki są albo mojego autorstwa, albo pochodzą ze strony freepik.com – zazwyczaj piszę o tym pod każdym postem.

III. Cytowane wypowiedzi

Jeśli w danym poście cytowanie są wypowiedzi np. profesora podaję ich źródło albo pod cytowaną wypowiedzią albo w tekście akapitowym przed cytowanym fragmentem. Podobnie z cytatami z książek. Jeśli w jakimś miejscu tego nie zrobiłam i narusza to czyjeś prawa do danej wypowiedzi lub fragmentu śmiało napisz do mnie o tym, jak najszybciej postaram się wprowadzić stosowne zmiany.

IV. Bibliografia

Z racji tego, że blog nie ma formy naukowej nie podaję pod każdym postem bibliografii. Być może z czasem założę dział bibliografia, w którym przyporządkuję  poszczególne pozycje z literatury naukowej (i nie tylko) do konkretnych kategorii na blogu. Na razie „literaturę”, czyli spis pozycji, z których korzystałam do stworzenia posta podaję tylko w przypadku postów stricte informacyjnych zawierających ogólne informacje oraz tych, w których tych źródeł jest więcej.

pięknie Wam to wszystko opisałam prawda?